Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Odpust w Kościele św. Jakuba - 25 lipca
DZIEŃ ŚW. JAKUBA

Doroczny Odpust w kościele św. Jakuba. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Sumę Odpustową o godz. 18.00 do kościoła św. Jakuba.

Día del Apóstol Santiago (Dzień św. Jakuba Apostoła) w Santiago de Compostela w autonomicznym regionie Galicia w północno-zachodniej Hiszpanii jest równocześnie Dniem Galicii (Día de la Patria Galega). Msza pontyfikalna w miejscowej katedrze, podczas której używa się słynnej, wielkiej kadzielnicy (botafumeiro), jest nie tylko wyrazem hołdu składanego świętemu (Ofrenda al Apóstol), ale jednocześnie najbardziej uroczystym w ciągu roku zakończeniem pielgrzymki do Composteli.
Oświadczenie kard. Kazimierza Nycza ws. prof. Bogdana Chazana
Głębokie zaniepokojenie w związku z zapowiedzią odwołania prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie wyraził kard. Kazimierz Nycz w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej. Publikujemy treść oświadczenia:

Oświadczenie arcybiskupa warszawskiego kard. Kazimierza Nycza

Wyrażam głębokie zaniepokojenie w związku z zapowiedzią odwołania prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Prof. Chazan ma stracić stanowisko z tego powodu, że odwołał się do klauzuli sumienia, która potwierdza jedno z podstawowych praw człowieka – wolność sumienia.

To groźny precedens, uderzający w prawa nie tylko katolików, ale i wszystkich ludzi. Prawo stanowione nie może zmuszać lekarzy do działań wbrew ich sumieniu. Lekarz nie może ponosić konsekwencji z powodu odwołania się do klauzuli sumienia. Jeśli takie sytuacje zachodzą, należy udoskonalić prawo, a nie karać lekarza.

Jako pasterz Archidiecezji Warszawskiej wyrażam pełne poparcie dla postawy prof. Bogdana Chazana. Prowadzony przez niego szpital cieszy się dobrą opinią i wdzięcznością pacjentów, jest chwalony za dobre funkcjonowanie. Profesor stanął w obronie życia od samego poczęcia, ryzykując utratę stanowiska i inne, przykre dla siebie konsekwencje.

Wzywam kompetentne władze do skorygowania zapisu o klauzuli sumienia w taki sposób, by nie kolidował on z prawem wolności religii.

Kard. Kazimierz Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski
Kuźnia animatorów misyjnych
Pełni entuzjazmu i zapału do odkrywania coraz nowszych horyzontów misji uczestniczą od poniedziałku, 30 czerwca, w Szkole Animatorów Misyjnych I Stopnia. Jej celem jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat Papieskich Dzieł Misyjnych, misji i animacji misyjnej.

Podczas SAM-u uczestnicy oprócz wiedzy teoretycznej poznają różne sposoby animacji misyjnej w szkołach, parafiach, grupach i ruchach kościelnych oraz formy zaangażowania na rzecz misji. SAM umożliwia też pogłębienie duchowości misyjnej i życia duchowego uczestników. Proponuje uczestniczenie w codziennej Eucharystii oraz różnorodnych nabożeństwach misyjnych.
Msza z modlitwą o uzdrowienie
W środę 30 lipca wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie ok. godz. 21.00.
Dziecko w szkole - bezpieczne i zdrowe
Kiedy mówimy o bezpieczeństwie, mamy na myśli zapewnienie potrzeby miłości, zrozumienia, akceptacji, czyli tych funkcji, które powinna spełniać tradycyjna rodzina. M. Jordan twierdzi, że mimo swoich niekwestionowanych zalet, rodzina spotyka się z wieloma destabilizatorami swojej funkcjonalnej równowagi i harmonii zarówno w makro-, jak i mikroprzestrzeni.
Papież modli się za ofiary z samolotu zestrzelonego nad Ukrainą i apeluje do stron konfliktu o pokój
„Ojciec Święty z głębokim bólem przyjął wiadomość o katastrofie samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych we wschodniej części Ukrainy, naznaczonej silnymi napięciami” – informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. „Papież modli się za liczne ofiary wypadku i ich krewnych. Ponawia też pełen zatroskania apel do stron konfliktu o pokój i o zaangażowanie w znalezienie rozwiązań na drodze dialogu, by uniknąć śmierci dalszych niewinnych ludzi” – czytamy w watykańskim komunikacie.
Współczucie rodzinom ofiar wyrazili też przedstawiciele ukraińskich Cerkwi prawosławnych. Na konferencji prasowej w Kijowie mówili o tym rzecznicy Kościołów patriarchatu moskiewskiego i patriarchatu kijowskiego. Obaj wyrazili nadzieję, że takie tragedie się nie powtórzą.
Jedną trzecią z prawie 300 osób znajdujących się na pokładzie samolotu zestrzelonego wczoraj koło Doniecka stanowili uczestnicy międzynarodowej konferencji o epidemii AIDS, mającej się rozpocząć w niedzielę 20 lipca w Melbourne w Australii. Był tam także rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia Glenn Thomas. Organizatorzy spotkania zapowiedzieli, że mimo tej ogromnej straty odbędzie się ono zgodnie z programem. Wśród ofiar znalazła się również australijska zakonnica, s. Philomene Tiernan ze zgromadzenia Sacré-Cœur. Uczyła ona w szkole dla dziewcząt w Sydney.
Franciszek interweniował u prezydentów Izraela i Palestyny
W związku z nasilającym się konfliktem izraelsko-palestyńskim Ojciec Święty osobiście zatelefonował do prezydentów Szimona Peresa i Mahmuda Abbasa. Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Franciszek wyraził obu przywódcom niepokój w związku z sytuacją w strefie Gazy, zwłaszcza gdy chodzi o rosnącą liczbę ofiar śmiertelnych oraz pogłębiający się kryzys humanitarny. Zapewnił o modlitwie w intencji pokoju w Ziemi Świętej, którą podejmuje także cały Kościół. „Papież wskazał swoim rozmówcom, których uważa za ludzi pokoju, na potrzebę modlitwy i zaangażowania wszystkich stron konfliktu, jak też innych przywódców politycznych, w położenie kresu wszelkiej wrogości, oraz wypracowania rozejmu, pokoju i pojednania serc” – czytamy w watykańskim oświadczeniu.
Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
597,526 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to