Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O dialogu międzyreligijnym i islamie
Przełom XX i XXI wieku to czas wielkich niepokojów politycznych i społecznych, rozlicznych kryzysów, napięć i wojen.

Europa, USA i w ogóle świat kultury Zachodu odczuwa różne lęki, w tym silny lęk przed islamem. Nie tyle obawia się islamizacji (bo z własnej woli kręgi społeczeństw zachodnich, „żyjące tak, jakby Boga nie było”, nie wybiorą konwersji na religię „poddanych woli Allacha”), ile raczej przyszłości, w której nie wiadomo, jaką drogę podejmą czciciele Allacha w świecie, jak będą odnosić się do „niewiernych”.
Lepiej umrzeć niż żyć...
Są sytuacje, w których człowiek traci z oczu sens swego życia na ziemi. Oblicza wówczas precyzyjnie, co dla niego jest lepsze: życie czy śmierć. Dochodzi do wniosku, że lepszym rozwiązaniem jest śmierć. To bardzo naturalne i poprawne myślenie. Jeśli życie na ziemi traci sens, to śmierć jawi się jako wybawienie.

Dla ludzi niewierzących odsłania się wówczas droga wiodąca aż do samobójstwa, albo mówiąc współczesnym językiem, eutanazji na własne życzenie. Ale sytuacja człowieka wierzącego jest inna. On wie, że Bóg jest panem życia i śmierci. Zostaje wówczas jedno możliwe wyjście - prosić Boga o śmierć. Taka modlitwa nie jest grzechem. W Starym Testamencie zanosili ją do Boga głęboko wierzący i święci mężowie: Hiob, Jeremiasz, Tobiasz...
Apel biskupów Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce i zwierzchników Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej o poszanowanie i chrześcijańskie świętowanie niedzieli
XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce
Pod hasłem „Ku prawdziwemu braterstwu między muzułmanami i chrześcijanami” 26 stycznia w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XV Dzień Islamu.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań spotkają się, by modlić się o jedność, poznawać się wzajemnie i rozmawiać. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie przebiegał pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”.
Weekend formacyjny dla świeckich liderów i animatorów
Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu zaprasza wszystkich liderów, animatorów, zelatorów i wszystkich świeckich, pełniących odpowiedzialność we wspólnotach, grupach i stowarzyszeniach na weekend formacyjny, który odbędzie się w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie w dniach od 6 do 8 lutego 2015 r.

Koszt udziału: 120 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Mateusz Buczma przez pocztę elektroniczną: m.buczma@diecezja.opole.pl lub telefonicznie: 77 44 32 151
Jubileuszowy 10. Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych
Tegoroczną akcję kolędników misyjnych w parafiach zwieńczy jubileuszowy 10. Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych, który odbędzie się w sobotę 7 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Do udziału w nim serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia przyjmujemy w Wydziale Duszpasterskim do 31 stycznia 2015 r. Pragniemy zwrócić uwagę, iż ze względów organizacyjnych zmieniony został – w stosunku do zapowiadanego w materiałach na konferencje rejonowe – termin spotkania z 31 stycznia 2015 r. na 7 lutego 2015 r. Zmianie ulega też godzina rozpoczęcia spotkania z 10.30 na godz. 10.00.
Odwiedziny kolędowe
[ PLAN KOLĘDY ]

[ KLIKNIJ TUTAJ ]


Zaproszenia

ZOBACZ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIAwww.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
793,890 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to