Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Urodziny Księdza Grzegorza - Msza święta 27 kwietnia o godzinie 18.00
Czcigodny Księże Grzegorzu,


życzymy, by przez całe swoje życie
podążał Ksiądz z ufnością za Panem.
Wszystko, co Ksiądz robi, niech czyni
z młodzieńczą pasją. Cieszy się światem
i spotykanymi ludźmi, a Księdza serce
niech przepełnia miłość,
którą podzieli się z potrzebującymi.
Niech pielęgnuje Ksiądz w sobie uśmiech,
nie zatraca nigdy poczucia humoru.
Stara się słuchać bardziej Boga niż ludzi,
a On pokaże Księdzu Prawdę
i obdarzy swoim błogosławieństwem
.
Tydzień Modlitw o Powołania
W Niedzielę Dobrego Pasterza (26 kwietnia) w Kościele katolickim w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku towarzyszy mu hasło „Powołania a świętość: poruszeni Pięknem”.
Powołanie człowieka, powołanie Kościoła
Powołanie jest zawsze działaniem Boga. Odpowiedzieć na powołanie Boga, to pozwolić, aby wyprowadził On nas z naszej fałszywej stabilności – podkreśla papież Franciszek. Ta dynamika wyjścia dotyczy całego Kościoła, który nie może martwić się o siebie, o swoje struktury, ale ma wychodzić na spotkanie człowieka.
Niedziela 26.04.2015 - w parafii uroczystość I Komunii Św.
W niedziela 26.04.2015 - w parafii uroczystość I Komunii Św. na Mszach o 9.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i o 11.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13. Nie będzie zatem Mszy o 10.30 i 12.00. Nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych z wręczenie, pamiątkowych obrazków i możliwością robienia pamiątkowych zdjęć o godz. 15.00.

Każdego roku w maju tysiące dzieci przystępuje po raz pierwszy w życiu do Stołu Pańskiego. Jest to szczególne przeżycie religijne, jedno z najważniejszych w życiu chrześcijanina, toteż warto zadbać nie tylko o dobre przygotowanie ich do tej chwili, ale również o zachowanie wymiaru duchowego uroczystości.
Najwyższy już czas na dokonanie pewnych przewartościowań w naszej obyczajowości towarzyszącej Pierwszej Komunii św. Chodzi zwłaszcza o zmniejszenie stopnia koncentracji na sprawach drugorzędnych, takich jak okazałe przyjęcia czy nazbyt kosztowne prezenty.
Sobota 25.04.2015 - o godz. 15.30 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych
Zadaniem dorosłych jest upewnianie dziecka w tym, że – przystępując do pierwszej spowiedzi – idzie na spotkanie Kogoś Niezwykłego, kto nie tylko nas kocha, ale też w pełni nas rozumie.
Pierwsza Komunia Święta nierozerwalnie łączy się z przygotowaniem dziecka do pierwszego w życiu rachunku sumienia i do pierwszej w życiu spowiedzi. To, w jaki sposób dzieci przeżyją ten aspekt Pierwszej Komunii świętej, zależy głównie od postawy nas, dorosłych, zwłaszcza od postawy rodziców, księży i katechetów.
Uwaga Kandydaci do Bierzmowania!!!
W piątek o 19.00 Msza dla kandydatów do bierzmowania ze wszystkich klas gimnazjalnych. ZAPRASZAMY.

Ile to już razy widzieliśmy małe dzieci, które próbują wymusić coś na swoich rodzicach. Nowa zabawka, kolejna czekoladka, jeszcze kilka minut spędzonych na huśtawce – pojawiające się w dziecięcych umysłach potrzeby domagają się natychmiastowego zaspokojenia. Dziecko chce i już. Nie zawsze można mu wytłumaczyć, że to, czego tak pragnie, nie jest dla niego dobre w danym momencie. W takich sytuacjach rodzice reagują bardzo różnie – jedni ustępują, inni próbują tłumaczyć, jeszcze inni stawiają jasne granice.
Czwartek 23.04.2015 - uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski
Po lekturze książki Zofii Śliwowej Patronowie Polski pozostało mi uczucie wdzięczności, ale także melancholia, że tak mało dotąd wiedziałem o Świętych Patronach Polski.

Mnóstwo czynów, słów, traktatów tworzyło to, co nazywamy „rozumnym sercem” Europy. Owe prądy i zjawiska podlegały nieustannym starciom, kwitły, przekwitały, ulegały transformacjom, ale te, które zakorzeniły się na trwałe, stanowią o dziedzictwie Europy. Jak okiełznać namiętności, które zawsze targały naszym kontynentem? Patron Europy, św. Benedykt, wniósł do naszego skarbca wiekopomną myśl, że największe dla nas zagrożenie to bezczynność, marnotrawstwo czasu i życia. To otwarta brama, którą wchodzi pyszny demon zła. Fałszywie obiecuje nieokiełznanie pragnień i zachcianek, podając się za głos wolności zupełnej. Toteż zrębem dla Europy uczynił św. Benedykt „Módl się i pracuj”.
Jakże więc można czytać nam, współczesnym, na polskim cmentarzu u stóp klasztoru benedyktynów na Monte Cassino przesłanie tych, którzy tutaj oddali życie za „wolność naszą i waszą”:
I z wielu słów i zwykłych, i świętych
Słowa, dla których byli wierni.
„Módl się i pracuj”. Jak posłanie z ich kwater.
Tyle pracy i pracy.
Że tak słyszymy.
Za kraj, za wolność poległych.

/Monte Cassino/
Plan spowiedzi
[ PLAN SPOWIEDZI ]

[ KLIKNIJ TUTAJ ]


Zaproszenia

ZOBACZ WIĘCEJZOBACZ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIAwww.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
887,043 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to