Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
III Niedziela Adwentu
Słowo na niedzielę

III Niedziela Adwentu

Modlitwa i radość

W środku adwentowych dróg otrzymujemy wezwania, które mają umocnić naszą nadzieję na przyjście Zbawiciela. Zarówno bowiem modlitwa, która jest „spotkaniem dwóch pragnień: Serca Bożego i serca ludzkiego”, jak i radość mają swoje źródło w Bogu.
Prorok Izajasz wskazuje na działania Ducha Bożego, które nie dokonują się w atmosferze lęku, lecz są radosną nowiną bliskości Boga. Jego orędzie jest zaadresowane do ludzi „serc złamanych”, ubogich i nieszczęśliwych, by zapowiadać wyzwolenie i czas łaski u Pana.
Arcybiskup z Nigerii o prześladowaniach chrześcijan
Musimy czuć, że świat dzieli z nami ból, że nie jesteśmy sami w naszym cierpieniu – apeluje przewodniczący Konferencji Episkopatu Nigerii. Gości on w naszym kraju na zaproszenie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie do 14 grudnia.
Peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży
Ta chwila już jest blisko!
Jak wiecie, albo dowiadujecie się teraz, spotkaniu młodych całego świata towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez św. Jana Pawła II. Są nimi Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia.


W niedzielę 14 grudnia br. krzyż i ikonę przekazują nam Czesi na szczycie Kopy Biskupiej.

Dlatego nie może Cię tam zabraknąć!
Pielgrzymka osób niepełnosprawnych do katedry opolskiej
W niedzielę 14 grudnia odbędzie się druga diecezjalna pielgrzymka niepełnosprawnych do katedry opolskiej - z racji ŚWIATOWEGO DNIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Rozpoczęcie o 13.30 nabożeństwem ku czci Matki Bożej Opolskiej, 14.00 - Msza święta z możliwością oddania czci relikwiom Krzyża Świętego. Po Mszy świętej zebrani przełamią się tradycyjnym opłatkiem. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich niepełnosprawnych, ich rodzin, przyjaciół i opiekunów.
Caritas Diecezji Opolskiej przystąpiła do Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (FEAD)
2. grudnia br. Caritas Diecezji Opolskiej podpisała z Caritas Polską umowę o przystąpieniu do Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (FEAD). Umowa określa zasady postępowania w nieodpłatnej dystrybucji pięciu artykułów spożywczych dla osób najuboższych: makaronu, cukru, mleka, mielonki wieprzowej i oleju rzepakowego. Akcja pomocy zachowuje charakter Przedprogramu i trwać będzie od początku grudnia 2014 do końca stycznia 2015 roku.
Przedprogram wprowadza jednak istotną zmianę w stosunku do realizowanego w ubiegłych latach programu pomocy żywnościowej PEAD. Decyzją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas są pozbawieni prawa kwalifikowania osób do otrzymania pomocy. Kwalifikowanie osób, które muszą spełniać kryteria do udziału w Przedprogramie będzie dokonywało się wyłącznie poprzez właściwe terytorialnie Ośrodki Pomocy Społecznej. Te, ustalając kryteria dochodowe za poziomie 813 zł. dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł. dla osoby w rodzinie, przygotują listy osób uprawnionych do otrzymania żywności i wystawią dla nich skierowania do nabycia paczek. Jedyny wyjątek, w którym o przyznaniu pomocy decydować mogą Parafialne Zespoły Caritas stanowią osoby bezdomne.

opr. mgr inż. Katarzyna Anklewicz i mgr Damian Sznajder
koordynatorzy projektu
Roraty w Radio Doxa
Radio Doxa zaprasza na audycje roratnie. Każdego roku, wraz z rozpoczęciem adwentu, również nasza rozgłośnia diecezjalna pomaga najmłodszym w dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. W audycji nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Roraty z Radiem Doxa od poniedziałku do piątku, o 19:30. Radia Doxa słuchać można na częstotliwości 107,9 FM, a także 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle, Góra św. Anny), 96,7 (Nysa), 87,8 (Racibórz) oraz w Internecie na www.doxa.fm. Poprzez regularne zamieszczanie ogłoszeń i propozycji możemy w bardzo konkretny sposób wesprzeć jedno z naszych diecezjalnych dzieł służących dobru duchowemu wiernych.
Sztafeta modlitwy w klasztorach
Siostry klauzurowe zawsze wspierają modlitwą tych, którzy jej potrzebują, jednak teraz modlitwie tej nadają specjalne znaczenie i organizują ją tak, by nie było w niej przerwy. Klasztory kontemplacyjne w Polsce rozpoczęły ”Sztafetę modlitwy”.
Zaproszenia

ZOBACZ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
747,526 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to