Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Liturgiczne wspomnienie
Zaproszenie do udziału w Opolskiej Szkole Ewangelizatorów
W związku z tym, że wezwanie do ewangelizacji jest coraz bardziej aktualne, a jednocześnie strach, niepewność i inne przeszkody tkwiące w ludziach, sprawiają, że wiele osób ma opór przed podjęciem takiego zaangażowania, zapraszam wszystkich, którzy kochają Jezusa i mają w sercu pragnienie zaangażowania się w życie Kościoła, do formacji ewangelizacyjnej. Otóż w sobotę 25 października rozpocznie się w Opolu formacja w kierunku ewangelizacji, którą nazwaliśmy Opolska Szkoła Ewangelizatorów (OSE). Spotkania odbywać się będą w ośrodku DA Resurrexit w Opolu, w soboty, w godzinach: 10.00 – 17.00.
Akademia Duchowości w Winowie
Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na formację pomagającą w pogłębieniu życia duchowego Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu zaprasza na Akademię Duchowości, która odbywać się będzie w Winowie, w soboty, raz w miesiącu w godzinach od 10:00 do 13:00. Akademia adresowana jest do bardzo szerokiego grona - do wszystkich, którzy chcą się rozwijać w modlitwie osobistej i wspólnotowej, bez względu na wiek, zawód i powołanie.

W ramach każdego spotkania prowadzący wygłosi konferencję i zaproponuje warsztat/spotkanie w małych grupach. Zwieńczeniem będzie wspólna modlitwa. Do domu uczestnicy zabiorą konkretne zadanie do podjęcia w codzienności w związku z tematem spotkania (przeważnie jakaś forma modlitwy).
Co to znaczy, że Jezus nas odkupił?
Niektórym ludziom pojęcie odkupienia wydaje się kontrowersyjne. Jest jakby uwikłane w język wymiany handlowej. Bo czy godzi się mękę Chrystusa Pana opisywać w kategoriach ekonomicznych?

Najpierw porównajmy może ze sobą dwa pojęcia: odkupienie i zbawienie. W języku potocznym zbawienie to ratunek przychodzący w sytuacji śmiertelnego zagrożenia. Przez odkupienie rozumiemy wyzwolenie z niewoli – zwłaszcza wtedy, kiedy o własnych siłach nie potrafilibyśmy się z niej wyrwać.
Zapraszenie na wyjazd młodzieży diecezji opolskiej na europejskie Spotkanie Młodych
Spotkanie odbędzie się w dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 roku w pięknej Pradze. Zgromadzi ono dziesiątki tysięcy młodych ludzi pragnących uczestniczyć w kolejnym etapie „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, zainicjowanej przez Brata Rogera w końcu lat siedemdziesiątych.
Młodzi ludzie z całej Europy i z innych kontynentów zostaną przyjęci przez parafie, wspólnoty i mieszkańców regionu.
Na spotkanie w Pradze można się zapisać tylko za pośrednictwem jednego z punktów przygotowań w Polsce. Zapisów dokonuje się po wspólnych przygotowaniach, które rozpoczynają się 1 października. Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze skontaktowanie się z najbliższym miejsca zamieszkania punktem przygotowań.
BEATYFIKACJA PAWŁA VI
19 października br. odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego Pawła VI – papieża, który wiele miejsca w swoim nauczaniu poświęcał rodzinie. W tym dniu zakończą się obrady III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego rodzinie.
Zakończenie Synodu Biskupów
Kończący obrady Synod Biskupów przyjął końcowe orędzie. Osobnym dokumentem, nad którym głosowanie odbywa się po południu, jest relacja Synodu. Jej opublikowanie będzie zależne od Papieża.
Natomiast orędzie skierowane do Kościoła ma na uwadze w szczególności chrześcijańskie rodziny. Synod wyraża im podziw i wdzięczność za codzienne świadectwo wierności i wiary. Biskupi zwracają jednak uwagę na osłabienie wiary i wartości rodzinnych, indywidualizm i zubożenie relacji międzyludzkich. Objawia się to w licznych kryzysach małżeńskich, rozbiciu rodziny i tworzeniu nowych związków.
Synod zauważa cierpienia rodzin mających osoby niepełnosprawne czy chore, doświadczonych starością czy śmiercią bliskich. Solidaryzuje się z rodzinami dotkniętymi trudnościami ekonomicznymi, bezrobociem oraz patologiami szerzącymi się wśród młodzieży, jak narkomania czy przestępczość. Szczególne miejsce w orędziu znajdują uchodźcy i migranci, wykorzystywane kobiety i ofiary handlu ludźmi. Biskupi apelują w tym kontekście do rządów i organizacji międzynarodowych o obronę praw rodziny. Podkreślają przy tym, że Kościół jest zawsze otwarty na wszystkich bez wykluczania kogokolwiek. Wyrażają jednocześnie uznanie dla duszpasterzy i wspólnot troszczących się o małżeństwa i rodziny w trudnościach.
W orędziu wspomina się ponadto o dyskutowanym w pierwszej części obrad problemie dopuszczania osób rozwiedzionych i żyjących w nowych związkach do sakramentów. Całość dokumentu kończy modlitwa o jedność i trwałość rodzin.
Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
694,391 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to