Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Chrześcijanin na wojnie
„Żołnierz będący pod władzą, niech nie zabija człowieka. Jeśli mu nakazują, niech nie wypełnia tego i nie przynosi klątwy. (…) Katechumen lub chrześcijanin, który pragnie zostać żołnierzem, niech będzie wyłączony, gdyż zlekceważył Boga”.

Tyle Tradycji Apostolskiej. Żywy teraz na powrót problem obowiązku służby wojskowej był kwestią dyskusyjną już w czasach Chrystusowych. Zasadniczo jednak uważano służbę wojskową w armii rzymskiego okupanta za nie do pogodzenia z przynależnością do Kościoła. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy była pogańska przysięga, jaką wstępujący do wojska złożyć musiał wobec bóstwa opiekującego się Imperium, bądź samym Cezarem.
Jak sobie radzić z duchową depresją?
Acedia odkryta i tak nazwana przez mnichów jest fundamentalnym problemem każdego człowieka, najczęściej jednak zupełnie nieuświadomionym. Jeżeli już zdajemy sobie sprawę z naszych słabości i trudności odnoszących się do sposobu życia, to zazwyczaj identyfikujemy je z konkretnymi wadami, błędami, dolegliwościami… Przypomina to nieco nasze podejście do zdrowia. Gdy odczuwamy jakąś dolegliwość, szukamy lekarstwa na nią. Jeżeli jest to ból głowy, to bierzemy środek od bólu głowy. Jeżeli mamy problemy z wątrobą, to szukamy odpowiednich medykamentów na wątrobę. Zapominamy jednak o tym, że te problemy zdrowotne są sygnałami ze strony naszego organizmu, wskazującymi na niewłaściwy sposób życia. Proszki przeciwbólowe lub poprawiające kondycję poszczególnych organów nie potrafią nas prawdziwie uleczyć. One jedynie chwilowo poprawiają naszą kondycję. Problem po pewnym czasie wraca. Aby się wyleczyć, trzeba zmienić swoje życie. To, co jest powodem naszych fizycznych dolegliwości, ma swoje źródło gdzieś indziej, niż sobie wyobrażamy. Nie w tej części organizmu, która niedomaga, ale w naszym nastawieniu do życia, sposobie przeżywania go, w dynamice naszego istnienia, w logice naszego postępowania.
Jak głosić Nadzieję tym, którzy jej nie mają?
III Kongres Nowej Ewangelizacji w tym roku odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu koło Piły w dniach 28-31 maja 2015 roku.

Miejsce Kongresu zostało wybrane przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji ze względu na tematykę tegorocznego spotkania zatytułowanego „Skarb w roli”, a poświęconego ewangelizacji w środowisku wiejskim.
Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę Świętej Anny
Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza 7 czerwca 2015 r. na doroczną pielgrzymkę mniejszości narodowych i etnicznych na Górę Świętej Anny. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będzie zawołanie: „Wdzięczność i nadzieja”.

Program:

9.45 – wspólne modlitwy
10.30 – przygotowanie do Eucharystii
10.50 – powitanie pielgrzymów
11.00 – uroczysta Msza św. w Grocie Lurdzkiej pod przewodnictwem Biskupów Gliwickiego i Opolskiego
14.30 – nabożeństwo ku czci św. Anny w Bazylice
Godz. 13.00 przy Domu Pielgrzyma – Przegląd Zespołów Mniejszości Niemieckiej
Kontakt:

45-010 Opole, ul. Szpitalna 7a
Tel. 77 44 11 336, 77 44 11 288
e-mail: biblioteka@bibliotekacaritas.pl
Dzień Matki
Matka to dar od Boga, który kocha i kochać nas będzie. Matka to bezcenny skarb, który strzec trzeba w nocy i we dnie. Matka to na ranę plaster, kiedy jest nam smutno i źle. Matka to też czasem ster, który pilnuje byś nie zatopił się. Matka to wiara w nas, kiedy zwątpienia mam dni. Matka nam nadzieję da, kiedy straszne mamy sny. Matkę tylko jedną masz, wiec broń jej i kochaj co sił, Bo kiedy przyjdą gorsze dni, tylko Ona naprawdę pomoże Ci. Wszystkim Mamą składamy najserdeczniejsze życzenia.
Episkopat gratuluje nowo wybranemu Prezydentowi
Skutecznego jednoczenia Polaków wokół spraw najważniejszych dla Polski – takie życzenia na ręce prezydenta elekta Andrzeja Dudy złożyli biskupi z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
Święto NMP Matki Kościoła
W poniedziałek 25.05.2015 zapraszamy na Mszę Świętą w Święto NMP Matki Kościoła. Msze w tym dniu odprawiane będą o godzinie 6.00; 7.30; 9.00; 17.00; 18.30.

W roku bieżącym uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w maju, w miesiącu poświęconym szczególnej czci Maryi Matki Odkupiciela. Jej macierzyńską godność sławimy śpiewem Litanii loretańskiej i wieloma pieśniami. Ten miesiąc, w którym wiosna łączy się z modlitwą do Maryi, budzi w naszych sercach podziw i cześć dla najpiękniejszego kwiatu ludzkości odkupionej przez Chrystusa.Pismo Święte przekazuje niewiele szczegółów z Jej życia. Przede wszystkim obecność cichej, prostej i ukrytej Córy Izraela, której Bóg uczynił rzeczy wielkie. Ale i Ona całą siebie bez reszty poświęciła dziełu Odkupienia. Maryja z Nazaretu, Maryja z Betlejem, gdzie Słowo stało się Ciałem. Matka troskliwie opiekująca się Synem podczas ucieczki do Egiptu. Ta z Kany Galilejskiej i ta spod krzyża na Golgocie, współcierpiąca, złączona z ofiarą Syna, która da ludziom ziemi wiekuiste szczęście.
Nabożeństwa Majowe
Plan spowiedzi
[ PLAN SPOWIEDZI ]

[ KLIKNIJ TUTAJ ]


Zaproszenia

ZOBACZ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIAwww.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
947,360 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to