Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Osoby konsekrowane świadkami miłosierdzia
List pasterski Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego, 2 lutego 2016 roku
Święto Ofiarowania Pańskiego
2 Lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę Najśw. Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to święto świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przynosimy do Kościoła świece. Msze Święte w tym dniu o godzinie 6.30;7.30;9.00;17.00;18.30; Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. Zbiórka przed Kościołem do puszek na klasztory klauzurowe.
Dzień Ofiarowania Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt maryjnych – w liturgii greckiej nosił nazwę Hypapante, tzn. "spotkanie", dla upamiętnienia przybycia Chrystusa do świątyni jerozolimskiej. W IV w. owo święto obchodzono tylko w Jerozolimie, ale w 542 r., po straszliwej epidemii dżumy, cesarz Justynian rozciągnął je na całe państwo.
Miłości można się nauczyć
Trzydzieści lat temu stałem jako turysta na kalkuckiej ulicy, patrząc na ludzi, którzy w upale ciągnęli biegiem riksze z siedzącymi w nich innymi ludźmi. Iluś spośród tysięcy rikszarzy codziennie umierało z przepracowania w tym koszmarnym upale na zawał serca. Krępowałem się wsiąść do ludzkiej rikszy, bo nie pasowało to do mojego obrazu świata. Widziałem też ciągnące się kilometrami wzdłuż wielu ulic slamsy sklecone z kawałków blachy i tektury, w których żyły całe rodziny. Najwięcej było wśród nich wychudzonych i brudnych dzieci. Widziałem je, jak grzebały w dużych górach śmieci. Kalkuta to również całe dzielnice zamożnych domów i drapaczy chmur. Czytałem właśnie, stojąc na kalkuckiej ulicy, gazetę informującą, że Indie wysłały w Kosmos pierwszego swojego satelitę, gdy koło mnie przeczołgał się mężczyzna o bezwładnych nogach. Pamiętam pytanie, które wtedy samo się narzuciło: „Po co latają w Kosmos, skoro nie potrafią okazać serca ludziom tutaj, na Ziemi? Dlaczego tyle jest w świecie niesprawiedliwości?”.
A co po spowiedzi?
Niektórzy sądzą, że wyznanie grzechów przed kapłanem to zasadniczy element pojednania z Bogiem. Najczęściej traktowane jest przy tym jako przykry i bolesny obowiązek. Z chwilą opuszczenia kratek konfesjonału "mamy święty spokój do najbliższych świąt". Tymczasem sakrament pojednania nie kończy się z chwilą opuszczenia konfesjonału. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że dopiero wtedy się zaczyna.Święty Tomasz z Akwinu wymienia szesnaście cech spowiedzi. Według Doktora Anielskiego powinna ona być prosta, pokorna, zupełna, czysta, wierna, częsta, klarowna, dyskretna, dobrowolna, wstydliwa, skruszona, krótka, mężna, poufna, oskarżająca się i gotowa do posłuszeństwa. Taka spowiedź jest spotkaniem z Bogiem miłosiernym, pojednaniem z Nim na nowo i ponownym wyznaniem miłości: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham, mimo że czasami jestem zagubiony, słaby i upadam (J 21, 17).
21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka
21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To jest dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.
U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem zawsze można porozmawiać o dawnych czasach. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się Ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prosząc Pana Boga o potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych o wieczne szczęście.
List Pasterski Biskupa opolskiego z okazji tygodnia Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan w roku 2016
Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!
Dzisiejsza Ewangelia stawia nam przed oczy drugą z pięciu tajemnic światła: cud przemiany wody w wino, którego Jezus dokonał podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Naoczny świadek wydarzenia, Ewangelista Jan, komentuje, że w ten sposób Jezus objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie (por. J 2, 11). Okazuje się, że światłem, które dało początek ich wierze było poznanie nadprzyrodzonej mocy ich Nauczyciela.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST
List pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny
Drodzy Bracia i Siostry!
Trwając w zadumie nad ubogim żłóbkiem, wpatrujemy się w pogodne twarze Dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa. W naszych domach przeżywamy tajemnicę Bożego Narodzenia, która prowadzi każdego człowieka do podstawowego pytania o miłość. Ojciec posyła do nas swojego Syna, aby zaświadczył o miłości i głosił Ewangelię o Bogu bogatym w miłosierdzie.

W obecnym roku przeżywaliśmy jako Kościół XIV Zwyczajny Synod Biskupów, którego temat brzmiał: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Refleksja synodalna prowadziła do zgłębienia tajemnicy ludzkiej miłości wyrażającej się w małżeństwie i rodzinie. Wdzięczni za to wydarzenie, chcemy iść razem jako wspólnota wierzących i realizować powołanie do świętości, którym Bóg nas obdarzył.

PRZECZYTAJ CAŁY LIST
Plan spowiedzi
[ PLAN SPOWIEDZI ]

[ KLIKNIJ TUTAJ ]


Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIAwww.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
1,445,509 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to