Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dzień Katechety w Diecezji Opolskiej
W imieniu biskupa opolskiego Andrzeja Czai serdecznie zapraszamy wszystkich Katechetów świeckich, Siostry zakonne, jak również Księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety, który odbędzie się w piątek 5 września 2014 r. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu przy ul. Drzymały 1.
Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie o. biskup Damian Muskus OFM – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Program:
godz. 16.00 Uroczysta Eucharystia sprawowana przez o. bpa Damiana Muskusa, ks. bpa Andrzeja Czaję i ks. bpa Rudolfa Pierskałę.
Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
godz. 17.30 przerwa na posiłek
godz. 18.30 konferencja: „Zaangażowanie katechetów w organizację Światowych Dni Młodzieży” - o. biskup Damian Muskus OFM, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej
panel dyskusyjny
Komunikaty Wydziału Katechetycznego
godz. 20.00 koncert Agnieszki i Krzysztofa Zabawa
Witamy ks. Zygmunta
W minioną środę rozpoczął w naszej parafii posługę wikariusza, ks. Zygmunta Nagel
Ks. Zygmunt Nagel, syn Gabrieli i Alberta, urodził się 6 maja 1984 r. Pochodzi z parafii św. Rocha w Tułowicach. Ukończył Technikum Leśne w Tułowicach. Rozpoznać powołanie pomogli mu duszpasterze z rodzinnej parafii oraz rodzice, którzy nauczyli go odczytywać Bożą wolę. Jak podkreśla, kapłana powinna cechować dyspozycyjność, radość, otwartość i autentyczność. Pasjonuje się sportem, muzyką i ikonopisarstwem, stąd pracę magisterską napisał o teologii ikony „Zstąpienia do otchłani”. Dotychczasowe doświadczenia duszpasterskie to obozy ministranckie, rekolekcje oazowe, półkolonie dla dzieci z rodzin patologicznych oraz piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Praktykę diakońską odbył w parafii Bożego Ciała w Oleśnie.
Przybył do na z parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu był tam w latach 2010-08-24 - 2014-08-27.
Zastąpił on Ks. Piotr Janaszczyk – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w diecezji Rottenburg-Stuttgart.Bóg zapłać za sprawowane sakramenty św., za głoszone kazania, za katechezę, pracę z grupami parafialnymi i wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan wciąż otacza Księdza Piotra swym błogosławieństwem i dodaje sił w dalszym duszpasterzowaniu.
Witamy ks. Grzegorza
W minioną środę rozpoczął w naszej parafii posługę wikariusza, ks. Grzegorz Dominik.
Pochodzi z parafii św. Jacka w Opolu. Maturę złożył w Technikum Elektrycznym w Opolu. Na jego powołanie wpłynął przykład duszpasterzy pracujących w rodzinnej parafii. Lubi czynnie uprawiać sport: piłkę nożną i bieganie. Jego szczególnym zainteresowaniem jest teologia dogmatyczna. Z niej właśnie pisał pracę magisterską, której tytuł brzmi: „Tajemnica zstąpienia do piekieł w zarysie chrześcijańskiej teologii paschalnej Wacława Hryniewicza”. Udzielał się w duszpasterstwie osób niepełnosprawnych. Za najważniejsze dla współczesnego duszpasterza uważa „bycie człowiekiem i bycie «dla»”. Za ważny problem Kościoła w Polsce i w naszej diecezji uważa „brak wychodzenia kapłanów do ludzi oraz nieumiejętność zainteresowania młodych, zaangażowania ich w życie parafii”. Jako diakon praktykował w parafii Świętej Rodziny w Zawadzkiem. Był wikarym w latach: 2008-08-25 - 2011-08-24 wikariusz - Prudnik, św. Michała Archanioła, 2011-08-24 - 2014-08-27 wikariusz - Niemodlin, Wniebowzięcia NMP.
Witamy go bardzo serdecznie i życzymy, by w naszej wspólnocie parafialnej doświadczał żywego Kościoła a sam świeżością swego kapłaństwa z radością i entuzjazmem prowadził nas do Jezusa.
Zastąpił on ks. Krzysztofa Blauta, który przez biskupa opolskiego został mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze.
Bóg zapłać za sprawowane sakramenty św., za głoszone kazania, za katechezę, pracę z grupami parafialnymi i wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Niech Jezus Chrystus Najwyższy Kapłan wciąż otacza Księdza Krzysztofa swym błogosławieństwem i dodaje sił w dalszym duszpasterzowaniu.
Nominacje i zmiany wśród duchowieństwa w diecezji opolskiej w 2014 r.
W dniu 24 czerwca 2014 r. biskup opolski Andrzej Czaja wręczył kilkudziesięciu kapłanom dekrety nominujące, przenoszące lub odwołujące z poszczególnych urzędów w diecezji. Większość z nich wejdzie w życie 27 sierpnia br. i dotyczy stanowisk w poszczególnych parafiach diecezji opolskiej, kilka w instytucjach diecezjalnych. Podajemy zestawienie tych zmian.
Tak - dla pokoju i rozwoju narodów! Nie dla wojny i zabijania!
Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych
Na Jasnej Górze w poniedziałek, 25 sierpnia, biskupi kierujący diecezjami spotkają się na obradach Rady Biskupów Diecezjalnych. Następnego dnia z udziałem Episkopatu odbędą się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.
Modlitwa za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie
Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia! Episkopat zachęca, by w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, 26 sierpnia, włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.
Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
645,242 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to