Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIEŃ GOLGOTY WSCHODU
Wschodzące Słońce
Zachariasz, ojciec św. Jana Chrzciciela, gdy mu nadano imię, po dziewięciu miesiącach milczenia, odśpiewał hymn. W nim przedstawił zadania, jakie czekają syna oraz odsłonił jedną z tajemnic Jezusa nazywając Go Wschodzącym Słońcem. Oto jego słowa: Jego ludowi dasz poznać zbawienie, przez odpuszczenie grzechów. Dzięki serdecznej litości naszego Boga, z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce, by oświecić tych, co w mroku śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju (Łk 1,77- 9)
Tolerancja musi boleć...
Problem aborcji nie pojawił się nagle w drugiej połowie XX wieku – istnieje tak długo, jak długo istniały niechciane ciąże, których panny „z dobrych domów” albo dziewczęta naiwne w swym zaufaniu do deklarujących im dozgonną miłość mężczyzn chciały się jakoś pozbyć. Ryzykowały, czasem umierały. Przez całe wieki nikt nie próbował jednak nazywać przerywania ciąży dobrym lub usprawiedliwionym moralnie i prawnie.
Fundamenty
Jesteśmy młodymi ludźmi. Za jakiś czas będziemy chcieli założyć rodziny, albo już o tym myślimy. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność?

Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu. Jest wspólnotą świętą. Jest komunią osób zjednoczonych miłością – tak o rodzinie mówił bł. Jan Paweł II.

Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu – mawiał św. Augustyn. Obowiązkiem każdego z nas, obowiązkiem młodego człowieka, który już za moment założy rodzinę, jest stworzenie katolickiego domu, w którym pierwsze miejsce będzie zajmował Bóg. Nie zniechęcajmy się widokiem rodzin i domów, które się rozpadły, oraz pragnień, które obumarły.

Niektórzy z nas (i tym jest o wiele łatwiej) mają wpojony przez rodziców zestaw dobrego chrześcijanina: codzienna modlitwa, niedzielna Msza święta, spowiedź, czytanie Pisma Świętego; w maju nabożeństwo majowe, w październiku Różaniec; w Adwencie Roraty, w Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Zasady zwyczajne i proste, a zarazem silne, mocne i prawdziwe. Pozwalają pójść w odpowiednim kierunku ze świadomością posiadania gruntu pod stopami.
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Naprawiacz modlitw
Modlitwa – duchowa praktyka człowieka wiary – wymaga wytrwałości. Ojciec Pio, nieustannie doskonaląc swój dialog z Bogiem, miał świadomość jego niedoskonałości. Pracując nad sobą w tej dziedzinie, pomagał również swym duchowym dzieciom w uświęcaniu ich własnej codzienności poprzez modlitwę.
Wiele już napisano i powiedziano o modlitwie Ojca Pio, dlatego tym razem postaramy się wydobyć z jego bogatej korespondencji i świadectw te fakty, które były publikowane rzadko lub nie są znane polskiemu czytelnikowi, by w ten sposób rzucić nowe światło na duchowość oracyjną Stygmatyka.
Nauki Przedślubne
4 września rozpoczęcie terminy 11,18 września dom katechetyczny.

Kto w twojej przyszłej rodzinie będzie dysponował samochodem, a kto gotował obiady? Jak będziecie sprzątać mieszkanie – na zmianę, czy razem? Czy po urodzeniu dziecka żona chce zostać w domu? Warto o wielu rzeczach zacząć rozmawiać przed ślubem, żeby poznać oczekiwania swojego przyszłego współmałżonka. Zaoszczędzi nam to wielu nieporozumień, a może też łez i cichych dni.
Myślę, że pragnienia, z jakimi współcześni ludzie wchodzą w małżeństwo, ulegają pewnej ewolucji. Na pewno wspólne dla wielu par jest pragnienie stabilizacji, doświadczenia stałości, poczucie bezpieczeństwa, samorealizacji, bycia kochanym. Drugie pozytywne pragnienia dotyczą rodzicielstwa – o tym mówią zwłaszcza kobiety. Podejrzewam też, choć rzadko to słyszę, że istnieje również motywacja lękowa skłaniająca do zawarcia małżeństwa – kobiety obawiają się odtrącenia, mają kłopoty z samoakceptacją, niepewnością czy ktoś jest w stanie je pokochać, a małżeństwo jest taką pozytywną deklaracją. Na pytanie o powód zawierania małżeństwa, panie najczęściej odpowiadają: bo się kochamy, bo jest nam dobrze ze sobą.
Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
659,131 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to