Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Z misjonarzami głośmy pojednanie
Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za misje – zwraca uwagę bp Jerzy Mazur w komunikacie na drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą „Ad Gentes” (1 marca). To dzień szczególnej pamięci o misjonarzach oraz okazja do wsparcia ich modlitwą i ofiarą.
Jałmużna Wielkopostna
746 tysięcy skarbonek z hasłem Wiara i Miłosierdzie trafi do polskich domów z okazji rozpoczynającego się Wielkiego Postu. Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna organizowana przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego. Datki zbierane przez młodzież i dzieci odmawiające sobie słodyczy i innych prostych przyjemności przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.
Być dla innych. Opowieść o odkrywaniu powołania przez Karola Wojtyłę
Karol Wojtyła odkrył powołanie do kapłaństwa w warunkach wyjątkowych, ale sposób, w jaki odkrywał drogę życia, warto naśladować również dziś. Powołanie jest dla księdza darem i tajemnicą. Podjęcie decyzji można tłumaczyć konkretnymi okolicznościami, ale w gruncie rzeczy nie da się go do końca pojąć. Próbą zrozumienia powołania jest danie świadectwa – opowiedzenie, jak doszło do wstąpienia do seminarium, do święceń.
Jan Paweł II opowiedział o swoim powołaniu w książce Dar i tajemnica, którą napisał z okazji 50. rocznicy przyjęcia święceń. Wiele interesujących wzmianek na ten temat zawarł wcześniej w wywiadzie udzielonym André Frossardowi, z którego powstała wymagająca sporego intelekualnego przygotowania książka pod tytułem Nie lękajcie się.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale
Piątek od godz. 17.45 czytamy wypominki za zmarłych, które prosimy składać w kancelarii lub zakrystii. Po Mszy Droga Krzyżowa. W Niedziela Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 18.00. Serdecznie Zapraszamy.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Chorwacji
Zapraszamy na pielgrzymkę do Chorwacja + Medjugorje + Węgry (Ludberg – Sanktuarium Marija Bistrica – Medugorje – Wodospady Kravica – Mostar – Dubrownik – Split – Trogir – Plitvickie Jeziora – Budapeszt –Esztergom). Wyjazd planowany od 30.06.2015 do 09.07.2015 rok. Cena 600 zł + 330 euro.
Cena nie obejmuje: biletów wstępów, przewodników miejscowych, rejsu statkiem po Dunaju – ok. 60EUR (zbierane w autokarze).
Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.
ŚWIADCZENIA:
- Przejazd autokarem LUX: klimatyzacja, WC, DVD, cafe-bar,
- 9 noclegów: 3 w hotelach***, 6 w pensjonacie w Medugorje
(pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami)
- 9 śniadań i 10 obiadokolacji
- opieka pilota w czasie całej pielgrzymki
- ubezpieczenie KL, NNW
UWAGA! Należy zabrać małe radio UKF ze słuchawkami
NA PIELGRZYMKĘ NIE JEST WYMAGANY PASZPORT
Uwagi praktyczne: Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko


Serce Jezusa i Duch Święty
W niektórych latach uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzona jest w liturgii Kościoła w czerwcu, miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zostają z sobą zestawione dwie dosyć odmienne postawy duchowe, inspirowane przez duchowości, przynajmniej na pierwszy rzut oka, znacznie różniące się od siebie. Najpierw zapytajmy, na czym te różnice polegają, a następnie spróbujemy znaleźć możliwości ich zharmonizowania. W tym zadaniu pomocne mi będą uwagi o. Henriego Holsteina SJ, wybitnego teologa francuskiego.
Boży dar łez
Zdaniem austriackiego historyka, Petera Dinzelbachera, autora „Leksykonu mistyki”, dar łez jest to „zdolność płaczu, u podstaw której leży żarliwość religijna”. Dar ten, jak każdy dar, możemy odrzucić, zaniedbać, źle zrozumieć, czy wykorzystać. Otrzymanie każdego daru nakłada bowiem na nas pewną odpowiedzialność, podobnie jak każdy prezent należy szanować i używać go tak, aby służył nam jak najlepiej. Dar łez, podobnie jak każdy dar Ducha Świętego, zawsze czemuś służy i nie jest nam zsyłany bezcelowo.
Zaproszenia

ZOBACZ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIAwww.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
825,054 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to