Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
XXXIV Niedziela zwykła.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


Owce i kozły w nas


Jezus jest Królem Wszechświata. Cóż to właściwie znaczy? Obrazy Chrystusa w złotej koronie na głowie są symbolem, który dzisiaj nie zawsze ułatwia nam zrozumienie istoty Chrystusowego królowania. Trzeba zatem podkreślić, że Chrystus jest królem, bo „wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone (…) i wszystko w Nim ma istnienie” (Kol 1, 16-17), w Nim „usłyszeliśmy słowo prawdy, Dobrą Nowinę o naszym zbawieniu” (por. Ef 1, 13), „w Nim mamy odkupienie” (Ef 1, 7) i wreszcie w Nim – jak to czytamy w dzisiejszym drugim czytaniu – zostanie ostatecznie pokonana śmierć.

Dziś gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej o. Józefa Kordek – kamilianina. Będzie dzielił się Słowem Bożym, a po Mszach św. będzie rozprowadzał „Nowenny do św. Kamila”
Msza z modlitwą o uzdrowienie
W środę 26 listopada wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie ok. godz. 21.00.
Zakończenie Roku bł. Edmunda Bojanowskiego
Dobiega końca ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski Rok bł. Edmunda Bojanowskiego. Jednym z ostatnich wydarzeń zamykających obchody są organizowane w dniach 13-25 listopada br. w Warszawie „Dni Edmundowe”.
Skąd się wzięła jałmużna?
Nie jest zwyczajnym wsparciem okazanym człowiekowi w potrzebie, lecz datkiem ofiarowanym bliźniemu jako uczynek miłosierdzia.

Jałmużna nie bierze się z tego, co nam zbywa albo czego nie potrzebujemy, lecz stanowi pomoc okazaną jako rezultat świadomego wyrzeczenia oraz umartwienia i pracy nad sobą. Różni się więc od dobroczynności tym, że ma na względzie nie tylko potrzebującego, lecz także darczyńcę, który przez dawanie jałmużny udoskonala siebie.

Zasadniczą cechą jałmużny jest bezinteresowność. Nie chodzi o pozyskiwanie wdzięczności, która dawałaby satysfakcję, że jesteśmy lepsi od innych, ale o wsparcie motywowane pobudkami religijnymi, które wynikają z przeświadczenia, że skoro sami dostępujemy dobroci Bożej, to powinniśmy pomnażać jej owoce i stawać się jej narzędziami w świecie, który bardzo tego potrzebuje.
Wychowanie do wiary w rodzinie - propozycja duchowości jedności
W przemówieniu do rodzin zgromadzonych w Łowiczu w 1999 roku Jan Paweł II stwierdził, że pierwszym miejscem, gdzie rozpoczyna się proces wychowawczy młodego człowieka, jest dom rodzinny [1].

Papież wyjaśnił, że rodzicom przysługuje prawo do tego, by byli uznani za pierwszych i głównych wychowawców swych dzieci, ponieważ to oni dali im życie. Rodzina jest zatem naturalnym środowiskiem życia, w którym dziecko powinno rozwijać swe możliwości, nabywać świadomości własnej godności i przygotowywać się do dorosłego życia (por. FC, nr 2, 21).
Zapraszamy Katechetów naszej parafii i pracujących na terenie naszej parafii
„Im bardziej Kościół czy to lokalny czy powszechny okazuje, że daje pierwszeństwo katechezie (…), tym więcej odkrywa w katechezie umocnienie swego życia wewnętrznego, jako wspólnoty wierzących oraz swego działania na zewnątrz jako wspólnoty misyjnej. (…) Kościół jest przynaglany, aby zachował dla katechezy największe swe bogactwa, a mianowicie ludzi i siły, nie szczędząc żadnych starań, trudów i środków materialnych, aby lepiej ją organizować i kształcić tych, którzy będą jej odpowiednio służyć. Nie jest to ludzkie wyrachowanie, ale postawa wiary. Taka zaś postawa wiary odnosi się zawsze do wierności samego Boga, który nigdy nie odmawia odpowiedzi”. (CT 15)

Zapraszamy w piątek o 18.30 - na plebani obowiązkowe spotkanie dla wszystkich katechetów naszej parafii i pracujących na terenie naszej parafii
Środa - Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I gimnazjum
Zapraszamy po wieczornej Mszy, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I


Wszystko o Duchu Świętym


Symbolem najczęściej spotykanym jest gołębica. Taki bowiem symbol wybrał sobie sam Duch Święty, kiedy pojawił się nad Chrystusem w rzece Jordan.
Zaproszenia

ZOBACZ WIĘCEJZOBACZ WIĘCEJCZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
729,249 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to