Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Też możesz pomóc mieszkańcom Donbasu!

Do bardzo realnej pomocy mieszkańcom wschodniej Ukrainy zachęca Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proponuje, by rodziny zapraszały matki z dziećmi z ogarniętego konfliktem terenu na wypoczynek do Polski.
Wizyta Ojca Świętego w Korei Południowej
Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Uroczystość Odpustowa
W naszej Parafii Uroczystość Odpustowa 15 sierpnia.O godz. 10.30 uroczysta Suma Odpustowa w int. Parafian, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Jan Opara. O godz. 18.15 zapraszamy na uroczyste Nieszpory świąteczne. Po każdej Mszy św. święcenie ziół i kwiatów.

Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy z ludzi. Wskrzesił do życia wiecznego swoją Matkę, a nam wszystkim w Niej pozostawił nadzieję na szczęśliwy koniec ziemskiej pielgrzymki.

Witaj, Matko, panieńską czystością wsławiona,
Królowo miłosierdzia w gwiazdy ozdobiona,
Czystsza niż aniołowie, przybrana bogatą
Na prawicy królewskiej złotą stoisz szatą...
Metropolitalna pielgrzymka do Rud
Biskup gliwicki Jan Kopiec zaprasza na metropolitalne pielgrzymowanie do sanktuarium w Rudach w uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia. Uroczysta Msza Św. na dziedzińcu dawnego opactwa rozpocznie się o 11.00. Będzie jej przewodniczył bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz, członek Grupy Kontaktowej między Konferencjami Episkopatów Niemiec i Polski. Odpust w Rudach zakończy się nieszporami maryjnymi w bazylice o 15.00
Uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim
Serdecznie zapraszamy na diecezjalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, które odbędą się w dniach 16–17 sierpnia 2014 r. w Kamieniu Śląskim.

Program obchodów odpustowych jest następujący:


Sobota – 16 sierpnia

17.00
Uroczyste nieszpory w kościele parafialnym
Procesja z relikwiami św. Jacka na plac przed sanktuarium
18.00 Msza św. pontyfikalna z udziałem biskupów Metropolii Górnośląskiej
38. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę
W poniedziałek 18 sierpnia wyruszy z Opola 38. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. W tym roku towarzyszyć jej będzie hasło „Radość Ewangelii w rodzinie”. Podobnie jak w ubiegłym roku na szlaku będzie 26 grup pielgrzymów. idąc ku Matce Bożej z Jasnej Góry, pielgrzymi będą bliżej poznawali myśli ojca świętego Franciszka, zapisane w adhortacji „Evangelii gaudium”, które przypominają, że każdy chrześcijanin, bez wyjątku, ma zadanie głoszenia Dobrej Nowiny. W Metropolii Górnośląskiej trwa Rok Rodziny, stąd i tematy życia rodzinnego będą pojawiały się w czasie konferencji głoszonych na pielgrzymim szlaku. Troska o małżeństwo, świętowanie niedzieli, czy realizowanie IV przykazania Bożego. A na Górze św. Anny, gdzie w 1983 roku pielgrzymem był św. Jan Paweł II, odbędzie się koncert wdzięczności za kanonizację papieża Polaka. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w sobotę 23 sierpnia. Najpierw udadzą się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Pierwsze grupy już ok. godz. 9. Natomiast o godz. 11 rozpocznie się uroczysta Msza św. na błoniach przed jasnogórskim szczytem.

Więcej informacji na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl
Mamo, nigdy nie pij za moje zdrowie!
O społecznych i ekonomicznych kosztach nadużywania alkoholu pisze przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości bp Tadeusz Bronakowski w apelu na sierpień – miesiąc abstynencji. W tym roku zwraca szczególną uwagę wiernych na trzeźwość matek i wzywa, aby przestrzegać kobiety w ciąży przed skutkami picia alkoholu.
Zaproszenia


Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy


POSŁUCHAJ RADIARok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
631,164 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to